GE GUD24ESMMWW Laundry Center, White colourWasher: 2.6 cu. ft. Capacity, 24 inch Width, 9 Wash Cycles, 750 RPM Spin SpeedDryer: 4.4 cu. ft. Capacity, Electric
SKU: 349652
Condition: Open Box
MSRP
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Credit provided by Financing Flexiti
1 person has added this product to their cart
20 people are viewing this product right now
CALL US FOR MORE INFORMATION
GENERAL
Color
White
Power
Electric
Brand
GE
Wifi
No
Category
Stacked Washer/Dryer
WASHER
Number of wash cycles
9
Capacity doe
2.2 cu. ft.
Spin speed
750 rpm
Washer type
Top Load
Cycles
Dispenser
• Bleach • Fabric softener
Drum
Stainless Steel
DRYER
Capacity
4.4 cu. ft.
Sensor dry
Yes
Cycles
• Cottons • Delicates • Timed dry • Easy care
Temperature settings
4
Number of cycles
4
Dryer type
Vented
Automatic temperature control
Yes
ELECTRICAL INFORMATION
Amperage
30 A
Voltage
120/240
DIMENSIONS
Width
23.98 inch(es)
Height
74.5 inch(es)
Depth
27.25 inch(es)
WARRANTY
Warranty
Limited 1 year parts and labor
Manuals
Video
Protect your purchase with an extended warranty
  • Warranty for 3 years
  • Warranty for 5 years
  • See the guarantee you will pay for BonPrix Électromenagers Appliances
    Price list - 3 year warranty
    Price Range Warranty Price
    50,001-plus 8% du détail
    Price list - 5 year warranty
    Price Range Warranty Price
    50,001-plus 12% du détail
    We’ve partnered with Flexiti to help turn your big purchases into small payments.
    Apply now
    How it works
    Install
    FAQ
    1. Do BonPrix Electroménagers products have a warranty?
    All our products have a 1 year manufacturer's warranty.
    2. Does BonPrix Électroménagers deliver?
    We have the following rates:
  • 3. Can I pick up my Appliance?
    4. Does BonPrix Électroménagers install the appliances?
    Yes, consult in our stores for the cost of the service
    5. Will BonPrix Électroménagers collect my old appliance?
    6. Did your appliance arrive with a problem or are you dissatisfied with your purchase?
    Please contact the after sales service sav@bonprixelectromenagers.com
    7. Does BonPrix Électroménagers provide Financing?
    8. Does BonPrix Électroménagers sell used products?
    No, they are products with small defects
    9. How long will it take for my order to arrive?
    GUD24ESMMWW - LAUNDRY CENTERS - GE - Stacked Washer/Dryer - Electric - White - Open Box
    GENERAL
    Color
    White
    Power
    Electric
    Brand
    GE
    Wifi
    No
    Category
    Stacked Washer/Dryer
    WASHER
    Number of wash cycles
    9
    Capacity doe
    2.2 cu. ft.
    Spin speed
    750 rpm
    Washer type
    Top Load
    Dispenser
    • Bleach • Fabric softener
    Drum
    Stainless Steel
    DRYER
    Capacity
    4.4 cu. ft.
    Sensor dry
    Temperature settings
    Number of cycles
    Dryer type
    Vented
    Automatic temperature control
    ELECTRICAL INFORMATION
    Amperage
    30 A
    Voltage
    120/240
    DIMENSIONS
    Width
    23.98 inch(es)
    Height
    74.5 inch(es)
    Depth
    27.25 inch(es)
    Limited 1 year parts and labor
  • Warranty for 3 years
  • Warranty for 5 years
    Price list - 3 year warranty
    50,001-plus 8% du détail
    Price list - 5 year warranty
    50,001-plus 12% du détail